کلاس های مجازی


لیان میتینگ بستری مناسب برای برگزاری کلاس‌های مجازی

پیش نمایش

کلاس های مجازی


لیان میتینگ بستری مناسب برای برگزاری کلاس‌های مجازی

پیش نمایش

اساتید کلاس‌های درسی همواره از ابزارهایی استفاده می‌کنند تا مباحث درسی خود را هرچه عمیق‌تر و مفهومی‌تر به دانشجویان خود آموزش دهند. ابزارهایی نظیر یادداشت نویسی، ارائه تصویرهایی درقالب عکس یا پاورپوینت، ایجاد تمرین برای دانشجویان، مرور دروس قبلی و هرچیزی که بتوان از آن برای نهادینه کردن آموزش‌ها در ذهن دانشجویان استفاده کرد. از این رو کلاس‌های مجازی که این فاکتورها را حذف کرده و فقط به آموزش روتین مباحث درسی از طریق صوت یا تصویر ثابت می‌پردازند و از هیچ‌گونه ابزاری برای تدریس بهتر استفاده نمی‌کنند، قطعاً بهره‌وری کافی در آموزش را همراه نخواهند داشت.

هدف Lianmeeting این است که دانشجویان بتوانند از هر نقطه‌ای از جهان و با استفاده از هر مرورگری، شرایط یک کلاس فیزیکی را به صورت کامل تجربه کنند و ازسوی دیگر، اساتید نیز بتوانند با استفاده از ابزارهایی که دراختیار دارند، مفهوم درسی موردنظر خود را راحت‌تر و عمیق‌تر به دانشجویان انتقال دهند. نه تنها کلاس‌های درسی، بلکه وبینارهای آموزشی و حتی جلسات سازمانی نیز می‌توانند ازطریق این بستر به فعالیت خود بپردازند و از امکاناتی که در زیر آورده شده استفاده نمایند:

 • چت آنلاین تصویری و صوتی

 • پخش صدای جداگانه

 • پخش تصویر جداگانه

 • ایجاد سمینار

 • گفتگوی متنی (چت)

 • رای گیری

 • ارائه پاورپوینت

 • طراحی نکات و نمودارهای موردنیاز

 • ضبط جلسات برای دانشجویان

به طور کلی می‌توان گفت که Lianmeeting زمینه‌ای را فراهم کرده است تا درصورت عدم امکان برگزاری کلاس‌ها یا جلسات حضوری، هیچ‌کدام از اهداف آموزشی حذف نشده و مسیر آموزش همواره با قدرت ادامه داشته باشد. اساتید با استفاده از ابزارهایی که ذکر شد می‌توانند ازطریق وایت‌بورد موجود به نوشتن نکات و یادداشت مطالب موردنظر بپردازند و با ایجاد وقت استراحت برای دانشجویان و درخواست نظرات آن‌ها و همچنین گروه‌بندی‌های کلاسی و...، کلاس خود را به بهترین شکل ممکن اداره کنند.

"لیان میتینگ" با ایجاد قابلیت اشتراک صوت و تصویر، ایجاد تخته وایت‌بورد و نشانگری برای زوم، بستری برای گفتگوهای متنی به‌صورت خصوصی و عمومی، اشتراک گذاری دسکتاپ، اشتراک مطالب PDF و پاورپوینت و... توانسته است به یکی از قدرتمندترین بسترهای موجود برای برگزاری کلاس‌ها، وبینارها، کنفرانس‌ها و دیگر جلسات آنلاین تبدیل شود.

در شرایط ویژه کلاس‌های درسی را تعطیل نکنید!


امروزه علاوه‌بر مدارس، آموزشگاه‌ها و موسساتی که برای دانش‌آموزان و دانشجویان خود کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کنند، سازمان‌هایی نیز وجود دارند که همواره برای کارکنان خود کلاس‌های آموزشی در محل سازمان برگزار می‌نمایند. اما با وجود شرایط ویژه و عدم امکان حضور افراد در موسسات و آموزشگاه‌ها و... چه باید کرد؟

با به‌وجود آمدن بستری همانند "لیان میتینگ" نباید نگران به تعویق افتادن کلاس‌ها و یا پایین آمدن راندمان آموزشی کلاس‌های حضوری خود (با به کارگیری کلاس‌های مجازی) باشید. چراکه تمرکز اصلی این بستر بر روی اجرایی کردن یک کلاس درس دقیقاً مطابق با استانداردها و ابزارهای موجود در مدارس (school) می‌باشد. Lianmeeting به میان آمده است تا با اتصال دانش‌آموزان از سراسر دنیا به یکدیگر، بتواند مشکلاتی که در برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت سنتی (و یا فقط از طریق وب‌کم) پیش می‌آمد را برطرف کند. چراکه سازندگان این نرم‌افزار تمامی هدف خود را بر روی شناسایی نیازهای معلمان و مدارس و همچنین برطرف کردن آن‌ها قرار داده‌اند.

کلاس‌های آنلاینی که ازطریق این بستر و با بهره‌گیری از این فناوری جدید و ابزارهای جدید و پیشرفته برگزار می‌شوند، صرف‌نظر از سن و محل زندگی دانشجویان، می‌توانند مطالب آموزشی باکیفیتی را در دسترس همه‌ی آن‌ها قرار دهند.

تمام سعی ما این است که در شرایطی که امکان برگزاری کلاس حضوری نیست، هیچ کلاس‌ درسی تعطیل نشود.

دانش آموزان را از هر جای جهان به کلاس درس بیاورید!


وبینار و تدریس آنلاین، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مدرسان و ارائه‌دهندگان بوده است زیرا این شیوه تدریس، به دلیل کمبودهایی که دارد، آموزش را سخت‌تر از آن چیزی که هست، می‌کند. "لیان میتینگ" یک سیستم تدریس آنلاین برای مدرسان است که سعی دارد مشکلات تدریس از راه دور را به حداقل برساند تا هم مدرسان و هم دانشجویان، تجربه بهتری از آموزش آنلاین داشته باشند.

Lianmeeting ابزارهایی را دراختیار معلمان قرار میدهد که مخصوصاً برای آموزش آنلاین طراحی شدهاند. این ابزارها، امکان به اشتراک گذاری فایلهای صوتی با کیفیت، اسلاید، چتهای شخصی و عمومی، ویدئو و دسکتاپ را به مدرسان خواهند داد. این سیستم، یک قابلیت نظرسنجی دارد که استفاده از آن، باعث افزایش مشارکت دانشجویان شده و همچنین میتوانید آموزشها و ارائههای خود را ضبط کنید تا دانشآموزان هر زمان که بخواهند، به آنها دسترسی داشته باشند.

مدرس می‌تواند در حین آموزش، اسکرین صفحه‌ی خود را به اشتراک بگذارد. یکی از ویژگی‌های مهم این ابزار، نمایش خودکار نکات مهم، همزمان با تدریس بر روی ابزار تخته وایت‌برد است. نمایش همزمان، بزرگنمایی و هایلایت کردن نکات، به مدرسان این امکان را می‌دهد که روی مباحث مهم، تأکید بیشتری داشته باشند. تمام این ویژگی‌ها در کنار هم، آموزش از راه دور را آسان‌تر می‌کنند.

چند کاربر به صورت همزمان می‌توانند از تخته وایت‌برد استفاده کنند. همچنین در بخشی از این سیستم که Breakout Room نام دارد، کاربران هر گروه می‌توانند همکاری تیمی با هم داشته باشند.

یکی از ویژگی‌های مهم و متمایز این سیستم، عدم محدودیت در تعداد وب‌کم‌هایی است که می‌توانند در یک جلسه شرکت داشته باشند. با استفاده از "لیان میتینگ"هر کسی، از هر کجای جهان و بدون محدودیت، می‌تواند در وبینار شرکت کند.

 • چت آنلاین تصویری و صوتی

 • پخش صدای جداگانه

 • پخش تصویر جداگانه

 • ایجاد سمینار

 • گفتگوی متنی (چت)

 • رای گیری

 • ارائه پاورپوینت

 • طراحی نکات و نمودارهای موردنیاز

 • ضبط جلسات برای دانشجویان